mezinárodní úspěch

Nejhledanějšího hackera světa chytla česká policie! Zhroutil se

Téma:

Policisté známí jako lovci lebek zadrželi v Praze ruského hackera, který měl útočit na vládní cíle v USA. Interpol na muže vydal mezinárodní zatykač s nejvyšší prioritou, muž se několik hodin po zadržení zhroutil.

Hubeného mladíka v moderním oblečení s drahými hodinkami na ruce překvapili policisté v pražské restauraci. Ani se nesnažil klást odpor.

 

Zřejmě nikdo z návštěvníků stravovacího zařízení v tu chvíli netušil, že je svědkem opravdu významné události. Na mladíka byl totiž vydán mezinárodní zatykač. Patří k nejhledanějším hackerům světa.

 

"My jsme tu informaci o jeho možném výskytu v Praze dostali 12 hodin před jeho samotným zadržením," řekl TV Nova policejní mluvčí David Schön. Že to není malá ryba, dokazuje i typ zatykače, který na něj vydal Interpol. Takzvaný RED NOTICE se vztahuje na hledané s tou nejvyšší prioritou.

 

 

Devětadvacetiletého muže z Moskvy podezírají Američané z hackerských útoků na cíle v USA. A ne jen tak ledajaké cíle, údajně šlo o vládní instituce.

 

Několik hodin po zadržení se muž psychicky zhroutil. Policisté ho museli převézt do psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Lékaři ho ale podle všeho dali rychle dohromady, brzy by měl být vydán do Spojených států. V Rusku si přitom žil na hodně vysoké noze, vlastnil třeba několik luxusních aut. Jedním z nich přijel i na výlet do Prahy.

 

"Muž je teď ve vydávací vazbě a probíhají potřebné právní kroky," sdělil mluvčí. Počítačoví zločinci jsou v posledních letech v Rusku velkým pojmem. Řada z nich se podle západních novinářů snaží prosazovat zájmy Kremlu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

EXPERTI VARUJÍ: Na Facebooku přijdete o identitu rychleji, než řeknete švec! Jak se bránit?

Víte, k čemu slouží toto tlačítko? Takhle vám usnadní pracovní život!

Ondřej Špalek/ lud TN.cz