bišonek se nenašel

Ztracená žena s bišonkem: Zemřela násilnou smrtí! Pejsek se nenašel

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 15.8. 2019 08:07
Téma:

Policie potvrdila totožnost ženy, kterou našli 1. srpna na hladině rybníka mezi obcemi Kámen a Habry. Podle testů DNA se jedná o pohřešovanou Jitku z Havlíčkobrodska, která zmizela při procházce se svým psem Justýnou.

"Z výsledků genetického srovnání odebraných vzorků vyplynulo, že se jedná o pohřešovanou ženu z Havlíčkova Brodu. Z výsledků provedené soudní pitvy vyplynulo, že na její smrti nese vinu cizí osoba a že žena zemřela násilnou smrtí," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Policie po Jitce bezvýsledně pátrala. Nakonec její tělo našel náhodný kolemjdoucí. "Případem se intenzivně zabývají kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina ve spolupráci se svými kolegy z územního odboru Havlíčkův Brod s cílem co nejrychleji tento závažný případ objasnit a zadržet pachatele," dodala mluvčí.

 

Policii se ozvalo hodně lidí, kteří reagovali na výzvu a předali svá svědectví. "Současně bychom touto cestou chtěli poděkovat veřejnosti za všechny reakce na zveřejněné výzvy," řekla Čírtková s tím, že se kriminalisté všemi poznatky zabývají a vyhodnocují je.

 

 

Osmačtyřicetiletá Jitka odešla venčit bišonka v neděli 28. července ráno. Policisté po ní začali pátrat hned následující den. Intenzivně prohledávali i místo nálezu jejího těla. Pomáhali jim při tom i služební psi a také potápěči. Bišonka Justýnu nicméně nenašli. 

TN.cz