jeskyně v polsku

Nejhorší obavy se vyplnily! Našli tělo jednoho z uvězněných mužů

Záchrana polských speleologů - 2
Zdroj: Enex
Záchranáři našli tělo uvězněného speleologa
Regina Zajícová
Regina Zajícová
23.8. 2019 6:55
Téma:

Polští záchranáři ve čtvrtek večer objevili tělo jednoho ze speleologů, kteří zůstali kvůli vodě uvězněni ve Velké sněžné jeskyni v polských Tatrách. Po jeho kamarádovi stále pátrají. V Polsku zatím platí zákaz vstupu do všech jeskyní v této oblasti.

Všichni doufali, že se uvěznění muži najdou. Ve čtvrtek večer kolem desáté hodiny se však záchranářům potvrdily jejich nejhorší obavy. Z Velké sněžné jeskyně v polských Tatrách vyprostili tělo uvězněného speleologa, uvedl portál radiozet.pl

 

Druhého muže zatím nenašli. Šance na jeho přežití je mizivá, i přesto záchranáři v pátrání nepřestanou a doufají, že se muž najde. Uvnitř jeskyně však panují nepříznivé podmínky. 

 

Speleologové uvízli před týdnem v hloubce 500 metrů pod vchodech do jeskyně. Úzké chodby zaplavila po dešti voda a muži se nemohli dostat ven. Od začátku od nich záchranáři neměli žádné zprávy. 

 

 

Ve čtvrtek našli také část jejich výstroje. Domnívali se tak, že se speleologové zbavovali svých věcí, aby se mohli v úzkém prostoru lépe pohybovat. O den dříve začal také platit zákaz vstupu do všech jeskyní v této oblasti. 

Podívejte se na pondělní reportáž TV Nova:

TN.cz