následky zimy

Nejhorší situace za 15 let! Silnice jsou v otřesném stavu, opravy se prodraží

David Pik
David Pik , Petr Brzek
2.4. 2021 21:47
Téma:

Silnice v letošní zimě dostaly zabrat. Jsou plné děr a výmolů. Podle správců jde o nejhorší situaci za posledních 15 let. Opravy budou stát odhadem nejméně dvakrát tolik než loni. Na řadě míst jsou vozovky v tak dezolátním stavu, že si na nich řidiči ve velkém poškozují svá vozidla.

Cenu pro nejhorší silnici Česka by mohla získat ta mezi Prostějovem a Boskovicemi. Řidiči kličkují mezi obřími výmoly a ničí si v nich svá auta - hlavně pneumatiky.

 

Na úseku jsou sice značky se sníženou rychlostí, ale ani to nepomáhá. "Jel jsem desítkou, chodec by mě předběhl. Sjelo to do té díry krajem a prorazil jsem," popsal majitel poškozeného auta.

 

A podobně to vypadá i nedaleko mezi Dlouhou Loučkou a Křivou. "Budeme dělat opravy po zimním období napříč Olomouckým krajem," ubezpečil náměstek olomouckého hejtmana Michal Zácha.

 

 

Na Chrudimsku není situace o moc lepší. Na silnici u Štěpánova je s trochou nadsázky víc míst bez asfaltu než s ním. Plná děr je třeba i silnice mezi Jihlavou a Pávovem, jen na kruhovém objezdu jich reportéři TV Nova napočítali 52.

 

Na některých místech už začali s opravami. Čeká je ale pořádná fuška. Po letošní zimě, kdy se často střídaly tuhé mrazy a prudká oteplení, byly silnice poničené o poznání více než v posledních letech. "Tahle zima je nejhorší za posledních 15 let," přiznal správce silnic v Jihlavě Martin Málek.  

 

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravy vyjdou na stovky milionů. "Na silnicích 1. třídy i dálnicich budeme dohromady potřebovat nějakých 630 miliónů korun. To je dvojnásobek toho, co jsme potřebovali vloni," oznámil Jan Rýdl. A ještě větší sumu, odhadem přes miliardu, budou stát opravy na silnicích druhých a třetích tříd a ve městech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
lud TN.cz