KORONAVIRUS

Loď Meraviglia hledá marně přístav. Člen posádky má běžnou chřipku

Téma:

Loď MSC Meraviglia marně hledá, kde by zakotvila. V minulých dnech ji odmítla do svých přístavů vpustit Jamajka, Kajmanské ostrovy i mexický ostrov Cozumel. Tyto státy vyjádřily obavy z nákazy koronavirem. Jeden ze zaměstnanců lodi totiž onemocněl chřipkou.

Jeden z členů posádky, původem z Filipín, onemocněl chřipkou typu A, čili běžným virem chřipky. "Byly u něj provedeny veškeré testy a byl izolován od ostatních pasažérů i zaměstnanců," uvedl The New York Post.

 

Přestože testy vyloučily přítomnost koronaviru, karibské státy loď nechtějí loď do svých přístavů vpustit.

 

V současnosti je tam uvězněno 4 500 pasažerů a 1 600 členů posádky. Ti se snaží své čekání zkrátit u bazénu nebo jinými aktivitami. Stále ale nevědí, kdy budou moci palubu opustit. Někteří sdílejí na sociálních sítích své aktuální nálady a také postují fotky a videa.

 

 

Na jednom takovém příspěvku ze středy je vidět dav lidí, který tráví svůj čas na baru. Dnešní video ale už vypovídá o panující nejistotě. Jeden z cestujících sdílel na svém Twitteru příspěvek, kde uvádí, že loď je u Mexika a že neví, co se bude dít. "Nic se nemění," říká na svém tweetu.

 

 

Ačkoli se u pacienta nákaza virem COVID-19 nepotvrdila, karibské státy loď nadále odmítají. "Jeden z členů posádky měl kašel, horečku a bolest kloubů, navíc v minulosti cestoval do země, kde se vyskytl virus COVID-19," uvedl ve svém prohlášení jamajský ministr zdravotnictví. Stejné obavy vyjádřily i další státy v Karibiku.

Související témata:
pb TN.cz