Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vodní a světelná show

Nejlepší dubajská atrakce zdarma! Fontána tančí i na Dvořáka. VIDEO

Jedna z nejoblíbenějších atrakcí v Dubaji vás nebude stát vůbec nic. Přitom každý den láká tisíce turistů a je jedním z technických divů moderního města. Známá Dubajská fontána (Dubai Fountain) nabízí každý večer neskutečnou podívanou.

Téměř každý turista, který do Dubaje zavítá, si to nemůže nechat ujít. Dubajská fontána, největší tančící fontána na světě, návštěvníky přitom nestojí jediný dirham, užít představení si můžete zcela zdarma.

 

Vybudovat ji stálo skoro 5 miliard korun, fontánu osvětluje 6 600 světel a 50 projektorů. Na délku má 275 metrů, zabírá střed umělého jezera u obchodního centra Dubai Mall a mrakodrapu Burdž Chalífa, vodu stříká do výšky 152 metrů a najednou může vystříknout až 83 tisíc litrů vody. Otevřena byla 8. května 2009.

 

Třináctkrát každý den obklopí břehy jezera tisíce návštěvníků Dubaje. Každé představení trvá zhruba pět minut. Fontána hraje večer od 18 do 23 hodin každou půl hodinu. Od soboty do čtvrtka pak také v 13:30 a v 14:00 a v pátek v 13:00 a v 13:30.

 

 

Kdo chce mít jistotu, že bude mít nikým a ničím nerušený výhled, rezervuje si stůl na balkóně některé z mnoha restaurací, které jsou součástí obchodního centra Dubai Mall, nebo si připlatí za plavbu tradiční arabskou lodí – abrou – po jezeře.

 

Za 20 dirhamů (124 korun) získáte přístup na pontonovou lávku Dubai Fountain Boardwalk, kde budete mít fontánu jako na dlani. A jeden tip, když půjdete na vyhlídkovou terasu mrakodrapu Burdž Chalífa, v ceně je v ten samý den i vstupné na lávku.

 

Symfonie č. 9 v podání fontány:

 

Hudební dramaturgie je nesmírně bohatá. Tradiční a moderní arabské skladby se střídají s moderní hudbou, například s písní Thriller od Michaela Jacksona, Skyfall od Adele či Hero od Enrique Iglesiase, a klasikou. České návštěvníky jistě potěší, že jedna ze skladeb, kterou dramaturgové vybrali, je i Symfonie č. 9 od Antonína Dvořáka.

 

A ještě jeden cestovatelský tip – ušetřit můžete i za dopravu k nákupnímu centru Dubai Mall, respektive k fontáně. Mnohé hotely provozují minibusy, které zdarma hotelové hosty k nákupnímu centru a zpět na hotel převáží!
 

vbo TN.cz