Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

plánování mateřství

Nejlepší věk na mateřství? Podle vědců později, než si ženy myslí

Těhotenské břicho
Zdroj: Profimedia

Jste žena mezi dvaceti a třiceti lety a vaše okolí se vás konstantně ptá, jestli už plánujete potomky? Díky novým vědeckým výzkumům si můžete oddechnout. Ideální věk pro mateřství je vyšší, než si myslíte.

Na rozdíl od mužů, jejichž plodnost není zpravidla limitována věkem, je na ženy často vyvíjen tlak ohledně mateřství. Dříve ženy mívaly prvního potomka v mnohem nižším věku. V dnešní době se hranice ovšem posouvá a již dávno neplatí helso čím dříve, tím lépe.

 

Nové studie z univerzity v Jižní Karolíně, na které upozornil portál Mirror potvrdily, že pokud mají matky děti v pozdějším věku, zlepšuje se jejich mentální zdraví.

 

 

Ženy starší 24 let v testech prokázaly, že jsou výrazně lepší při řešení problémů nebo ve verbální komunikaci, na rozdíl od matek mladších 24 let. U žen starších 35 let byl navíc zaznamenán zvýšený obsah hormonů estrogenu a progesteronu, které mimo jiné zlepšují mozkovou funkci.

 

Maminky by se však při plánování mateřství měly především řídit svým zdravotním stavem, popřípadě se poradit s ošetřujícím lékařem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zoufale chci dítě, je mi 36. Manžel je ale zásadně proti
Když se začnou ptát: Proč ještě nemáte dítě?

kik TN.cz