Nastartujme Česko

Nejlepší víno je přímo od vinaře! Objednat si ho můžete až ke dveřím

Sudové víno
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Malí a střední vinaři se dostali do komplikované situace. Zdroje jejich příjmů často totiž plynou právě z osobního prodeje a maloprodeje do restaurací. Nyní jsou ale bez výdělku. Restaurace mají zavřeno a vinařské akce zřejmě nebude možné během následujících měsíců zorganizovat.

Letos zřejmě nebudou možné ani individuální návštěvy vinných sklepů. Většina vinařů nevyužívá sociální sítě nebo webové stránky. Někteří ani dokonce nedodávají vína do e-shopů. Zvykli si na osobní kontakt se svými klienty, kteří za nimi každoročně jezdí a pravidelně je vyhledávají. Jenže nastalá situace nutí k jiným řešením.

 

Pokud tedy máte své oblíbené víno, pro které si každý rok jezdíte na Moravu, a jste pravidelným účastníkem burčákových pochodů a otevřených sklípků, neváhejte a podpořte svého vinaře! Víno si od něj můžete koupit na dálku. Stačí mu zavolat. Ti už se postarají o zbytek a vína pro vás připraví. Někteří vám dokonce víno přivezou!

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.
 

TN.cz