OBĚDOVÉ MENU

Kolik platíte za oběd v práci? Nejdráž je v Praze, nejlevněji na severu

Cana obědů
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 19. 11. 2019
Téma:

Za průměrné obědové menu zaplatí v současnosti Češi 127 korun. Podívejte se, ve kterých krajích je nejlevněji a kde se jí draho. V Čechách jsou zároveň nejdražší i nejlevnější oblasti.

Rozdíl mezi obědovými menu podle jednotlivých krajů je v České republice 24 korun. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu společnosti Sodexo, která se také zabývala spokojeností se změnami ve stravování.

 


Nejdražší obědy jsou v Praze, kde se jí průměrně za 137 korun, těsně následuje Středočeský kraj se 133 korunami na oběd. Nejlevnější obědy se dají sehnat také v Čechách. V Ústeckém a vedlejším Karlovarském kraji se lze průměrně naobědvat za 113 korun.

Anketa

Kupujete si oběd v práci, nebo si nosíte z domu?

Hlasovalo 243 lidí.

Ústecký a Karlovarský kraj zároveň patří mezi oblasti, kde jsou lidé nejméně spokojení se změnami ve stravování v porovnání s dobou před rokem 1989. To je naopak nejvyšší v Libereckém kraji, kde se změny líbí 77 procentům lidí. Celorepublikový průměr je 60 procent.

 

 


Na poměrně levnější Moravě a Slezsku vyčnívá Jihomoravský kraj. Zatímco v Olomouckém, Zlínskem a Moravskoslezském kraji se průměr za oběd pohybuje mezi 115 a 117 korunami, v Jihomoravském kraji se obědvá za 128 korun.

 

 


Jihomoravané jsou z těchto krajů také nejvíce spokojení se změnami ve stravování. Celkově je spokojenost na Moravě průměrná až podprůměrná.
 

TN.cz