Bankovní poplatky

Nejlevnější bankou roku je Creditas. Jak dopadla ta vaše? ŽEBŘÍČEK

Platba kartou
Zdroj: TV Nova
Téma:

Server Bankovní poplatky zveřejnil výsledky ratingového projektu Vstřícná banka. Nejlevnější bankou se stala Creditas. Nejhůře dopadla naopak Česká spořitelna. Podívejte se v žebříčku, jak dopadla vaše banka.

Vstřícná banka představuje projekt nezávislého a objektivního ratingu bank v České republice, banky hodnotí z hlediska výše poplatků a přehlednosti sazebníků. Hodnocení probíhá na škále od nejhorší, do 100 procentních bodů, jako nejlepší.

 

Banka Creditas získala od serveru Bankovnipoplatky.com, který projekt zřizuje, rovných 90 procentního bodu.

 

Druhá v pořadí Air Bank banka získala 87 procentního bodu. Třetí nejlevnější banka Equa Bank získala 86,3 procentního bodu. Naopak nejhůře dopadla Česká spořitelna, která získala 63,7 procentního bodu.

Pro porovnání bank a jejich hodnocení byly použity údaje o běžných účtech za celý rok 2019 a první čtvrtletí roku 2020.

 

Na prvních šesti nejlepších pozicích se umístilo hned šest nejmladších a současně nízkonákladových bank. Z větších bank se nejlépe dařilo Raiffeisenbank, která obsadila sedmé místo a získala hodnocení 73,5 procentního bodu.

 

Creditas se stala nejlevnější bankou poprvé v historii hodnocení. Na prvním místě nahradila Fio banku, která byla nejlevnější bankou ještě v roce 2018. V roce 2017 pak byla nejlevnější Equa Bank.

Hodnocení banky Creditas vychází z nejnižších nákladů na vedení běžného účtu standardního klienta, které zjišťuje ve svém průzkumu společnost Scott and Rose na mínus 286 korun ročně. Na vedení účtu tak klient u této banky ještě vydělá díky bonusům a vysokému úročení.

 

Druhá v pořadí Air Bank měla tyto náklady ve výši 56 korun ročně a třetí Equa Bank vevýši 230 korun ročně.

 

Na opačném konci žebříčku měla Česká spořitelna náklady na vedení běžného účtu standardního klienta výrazně vyšší a to až 1591 korun ročně, třinácté místo obsadila pak ČSOB s 1103 korunami ročně. Komerční banka obsadila místo sedmé.

 

Související témata:
jh TN.cz