PŘÍRODNÍ KATASTROFA

Turecko zasáhlo silné zemětřesení! Nejméně 20 obětí, tisíc zraněných

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Eva Pavelková
25.1. 2020 10:43
Téma:

Silné zemětřesení, které zasáhlo Turecko v pátek večer, má na svědomí nejméně 20 lidských životů. Kvůli silným otřesům se zřítilo několik budov. Turecké ministerstvo zdravotnictví hlásí přes 1000 zraněných.

Zemětřesení o síle 6,8 stupně zasáhlo v pátek okolo sedmé hodiny večer středoevropského času město Sivrice a jeho okolí na východě Turecka. Kromě toho postihlo také Sýrii, Arménii a Gruzii. Informaci přinesla agentura AP.

 

"Ve městě Sivrice se zřítilo čtyři nebo pět budov," uvedl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu krátce po neštěstí. Turecké úřady později upřesnily, že zemřeli nejméně čtyři lidé. Ovšem jak postupují záchranné práce, roste i počet obětí, které vydávají sutiny zřícených domů.

 

Agentury AP a AFP s odvoláním na turecké ministerstvo zdravotnictví informují už o 20 obětech. Počet zraněných se zatím vyšplhal na více než 1000, někteří jsou ve vážném stavu.

 


Americká geologická služba USGS naměřila sílu zemětřesení na 6,7 stupně. Po prvotních otřesech následovaly dva slabší o síle 5,4 a 5,1. Zemětřesení podle odhadů pocítilo celkem okolo 20 milionů lidí.

 

Jen před dvěma dny zasáhlo slabší zemětřesení i západ země, to se ovšem obešlo bez obětí a větších škod na majetku.

TN.cz