Dražba obrazu

Mona Lisa od Gotta šla do dražby, nový majitel za ni dal pořádný balík

Jan Pánik
Jan Pánik, Ondřej Špalek
Aktualizováno 1.12. 2019 20:35
Téma:

Za jeden z nejznámějších obrazů Karla Gotta zaplatí jeho nový majitel více než dva miliony korun. Mistrova Mona Lisa z roku 2001 se v neděli vydražila v žofínském paláci. Tedy právě v místě, kde se nedávno konalo poslední rozloučení se slavným zpěvákem.

Jeden ze svých nejznámějších a také nejoblíbenějších obrazů namaloval zesnulý zpěvák v roce 2001. O rok později ho věnoval svému fanouškovi, se kterým měl velmi blízký vztah. Majitel nabídl obraz aukční síni letos v červnu, tedy ještě za života Karla Gotta. O měsíc později pak došlo k podpisu smlouvy. 

 

Vyvolávací cena obrazu byla 350 tisíc korun, dílo Karla Gotta se nakonec vydražilo za 1,7 milionu korun. S aukční přirážkou za něj nový majitel zaplatí 2 miliony 40 tisíc korun. S obrazem získal kupec také lahev vína se stejným motivem a fotografií Karla Gotta. 

 

 

Celkem se v neděli na Žofíně dražilo 250 obrazů. Nejvyšší vyvolávací cenu mělo dílo Ráj černochů od malířky Toyen, konkrétně 18 milionů korun. Nakonec se obraz vydražil za 31,7 milionu.

 

Připomeňte si rozloučení s populárním zpěvákem Karlem Gottem na pražském Žofíně v reportáži TV Nova:

TN.cz