Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

obavy o hvězdu

Nejslavnější čínská herečka zmizela! Možná je v kriminále

Zmizelá herečka Fan Bingbing
Zdroj: Profimedia
Zmizelá herečka Fan Bingbing. Zdroj: nytimes.com

Fanoušci se začínají strachovat o známou čínskou herečku Fan Bingbing. Už několik týdnů ji ani jejího snoubence nikdo neviděl. Nyní se spekuluje, co se s nejslavnější asijskou filmovou hvězdou stalo.

Fan Bingbing je nejznámější čínskou celebritou, čeští diváci ji mohou znát například z filmů Iron man nebo X-men, tam hrála manželku doktora Wu.

 

V květnu se spolu s herečkami Jessicou Chastain, Marion Cotillard a Penélope Cruz objevila na filmovém festivalu ve francouzském Cannes jako jedna z hlavních protagonistů nového špionážního thrilleru 355.

 

Nyní se po ní slehla zem. Už tři měsíce ji nikdo nespatřil na veřejnosti.

 

Server NYTimes.com přináší spekulace, že herečka byla zatčena za daňové úniky a v současné době je ve výkonu trestu. Někteří z fanoušků zase tvrdí, že emigrovala ze země.

 

 

Čína totiž jako stát určuje maximální příjmy hercům a jiným umělcům, Fan Bingbng se jako spousta jiných čínských celebrit snažila tento zákon obejít, jednou z forem úniků bylo krácení daní.

 

Jméno Bingbing bylo v Čínské produkci odstraněno z plakátů z filmu s Brucem Willisem s názvem Unbreakable Spirit. Premiéra, která se původně plánovala na konec srpna, byla odložena až na říjen.

 

Nezávislý filmový kritik Raymond Zhou také tvrdí, že roli Bingning vyškrtli z nově připravovaného animovaného filmu.

 

 

Herečka až doposud byla jedna z nejobsazovanějších hvězd v Číně, hrála v téměř každém vysokorozpočtovém filmu.

 

Bingbing v průbehu své herecké kariéry dobyla i Hollywood, v roce 2016 byla zvolena jednou z nejlépe placených filmových hvězd. Svou tvář pravidelně propůjčuje značkám kosmetických firem. I ty se teď k ní postupně obracejí zády.

 

Fan Bingbing má po světě spousty fanoušků, na čínské obdobě sociální sítě Twitter má více než 62 milionů fanoušků. Herečka vždy vystupovala jako emancipovaná a ambiciózní žena.

mj TN.cz