šokující video

Žena táhla syna na vodítku po ulici. Teď vysvětlila proč

Téma:

Video, na kterém matka táhne po zemi bezvládné dítě na vodítku, obletělo sociální sítě a zaujalo i pozornost liverpoolské policie. Matka dítěte nyní promluvila do médií. Tvrdí, že ji lidé odsuzují neprávem, a že je ve skutečnosti dobrou matkou. Její čtyřletý syn totiž trpí autismem a je nezvladatelný.

"Můj syn má autismus. Někdy má záchvat a hází sebou na zem. Co jsem dělala na videu, je jedinou možností jak ho přimět, aby se pohnul. Dělá to pořád. Praští sebou o zem, zůstane ležet a ani mi nedovolí ho zvednout," uvedla jednatřicetiletá matka pro Daily Mail.

 

Žena byla mimo jiné osočena z toho, že chlapec upadl a ona ho nezvedla a pokračovala v chůzi. "Lidé by se měli nejprve zeptat, než začnou soudit," rozhořčila se samoživitelka.

 

"Nemůžu chodit ven moc často, protože mívá tyhle záchvaty. Nemá rád velké davy, a když jdeme ven, může dostat záchvat kdekoliv," tvrdí maminka. U syna se objevil autismus, když mu byly dva roky.

 

"Lidé nerozumí, jak je těžké starat se o dítě s autismem, obzvlášť když má takovou sílu. Několikrát mě napadl a povalil, ale on neví, že mi ubližuje. To samé se může stát, když je mezi dětmi. Je to stresující," vysvětlila.

 

 

Video uveřejnil včera na svém Twitteru náhodný kolemjdoucí Daniel Todd. Získalo tisíce sdílení a dostalo se i do médií. Lidé v diskuzích spekulovali, jestli se jedná o skutečné dítě. Chlapec totiž vypadá naprosto bezvládně. Todd však přísahal, že chlapce před tím viděl kráčet, než upadl.

 

"Mám syna na vodítku, protože nemá žádný pud sebezáchovy  a nechápe nebezpečí. Je to těžké, ale jsem dobrá máma a lidé z mého okolí to vědí. Ti, co mě odsuzují, by si měli nejprve zjistit fakta. Nikdo z nich mě na ulici neoslovil. Přišly za mnou pouze dvě ženy, kterým jsem to vysvětlila," doplnila mladá maminka na závěr.

kik TN.cz