Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Začarovaný kruh

Nejsmutnější pejsek: Stále se vrací do útulku, protože moc miluje lidi

Floyd, nejsmutnější pes na světě - 1
Zdroj: Profimedia

Šestiletý Floyd je prý nejsmutnější pes na světě. Do útulku se vrátil už několikrát, jediným problémem je přitom to, že pejsek příliš miluje lidi. Možné majitele podle ošetřovatelů odrazuje právě i Floydův smutný výraz.

Pro křížence boxera Floyda je to pořád ta stejná písnička. Z útulku v Liverpoolu si ho vezme nový majitel, po několika týdnech ho ale vrátí. A tak se to stále opakuje. Šestiletého pejska teď kromě největšího smolaře označují i za nejsmutnějšího na světě.

 

V roce 2013 Floyda zachránili od každodenního týrání a násilí, které u prvního majitele musel snášet. Od té doby se do útulku několikrát vrátil, vždy ze stejného důvodu - lidi miluje až moc. "Floyd je skvělý. Umí to s dětmi a rád se mazlí, jenže to je právě jeho minus," uvedla ošetřovatelka Lynda.

 

"Trpí úzkostí, takže pokud ho necháte samotného, začne panikařit, protože si myslí, že už se nevrátíte," vysvětlila Lynda. Když je Floyd o samotě moc dlouho, začne být nesvůj a dělá nepořádek nebo ničí nábytek.

 

 

GALERIE: Floyd, nejsmutnější pes na světě

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Floyd, nejsmutnější pes na světě - 1

 

"Jeho obavy ještě vystupňoval ten začarovaný kruh, do něhož se dostal. Vždycky, když si myslí, že konečně našel nový domov, ho majitelé vrátí zpět do útulku, protože nepočítali s tím, že se o něj budou muset tolik starat," doplnila 21letá Lynda Jamesová.

 

Podle liverpoolských ošetřovatelů případné páníčky odrazuje také Floydův smutný výraz. "Lidé chtějí veselé a hravé psy, Floyd ale zrovna šťastně nevypadá. A pokaždé, když se k nám vrátí, je smutnější," říká Lynda. "Přitom si hraje rád a s lidmi je moc šťastný," dodala.

 

 

Pracovníci útulku se teď snaží Floydovi najít stálý domov, kde už by si ho majitelé nechali navždy. Dokud ale své páníčky nenajde, zůstává u jedné z ošetřovatelek, Cheryl Evansové, která už pejska naučila poslouchat základní povely.

 

"Potřebuje někoho, kdo by byl odhodlaný s ním pracovat a pomoci mu jeho úzkost překonat. Víme, že žádáme mnoho, ale pokud bychom našli někoho, kdo potřebuje stejně lásky jako sám Floyd, bylo by to ideální spojení," uzavřela Cheryl.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejdojemnější snímek pejska všech dob: Díky svým zachráncům se nepřestává usmívat!

VIRÁLNÍ VIDEO: Pes se po dvou letech setkal s páníčkem bez domova! Jeho reakce vás vezme za srdce

 

epa TN.cz