STARÁ RODIČKA

Nejstarší matka dvojčat: Své dvě děti přivedla na svět až v 70!

Žena porodila v 70 letech dvojčátka
Zdroj: YouTube.com
Téma:

Indická matka Omkari Panwar namísto, aby si užívala se svým mužem poklidného důchodu, porodila před devíti lety ve svých 70 letech zdravá dvojčata. Přitom má tento pár důchodců už dvě dospělé dcery a několik vnoučat. Ona sama však měla jasné důvody, proč se rozhodla pro tolik pozdní rodičovství.

Omkari Pantwar bylo 70 a jejímu muži Charanovi 83, když přivedla na svět za pomoci umělého oplodnění dvojčata - chlapce a dívku. Pár se tak rázem stal nejstaršími rodiči dvojčat vůbec. Podle jejich slov na oplodnění padly jejich veškeré rodinné úspory.
 

Bohužel jedno z dvojčat, dcera jménem Barsaat ve čtyřech letech tragicky zahynula. Chlapci jménem Akashvani je dnes už devět let a rodičům dává velmi zabrat. 

 

 

Páru, který je dnes ještě o devět let starší, proto pomáhá s výchovou jedna ze starších dcer devětapadesátiletá Kamla. Není se čemu divit, že pomoc potřebují. Vždyť otci dvojčat Charanovi je už 92! Důvodem, proč se tito důchodci rozhodli stát se znovu rodiči, bylo prý Omkarino silné přání, dopřát svému muži syna. 

 

 

"Je pro mne velmi náročné chlapce donutit se v klidu najíst nebo ho převléci. Je to velmi živé dítě. Přesto jsem ale šťastná, že jsem svému muži dala syna," říká Omkari Panwar a dodává: "Vím, že tu pro svého syna už moc dlouho nebudu, vím ale, že o něj bude postaráno. Požádala jsem Kamlu, aby na bratra dohlédla, až oba s mužem zemřeme."

 

 

 

Související témata:
ten