Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Může být rekordmanka

Nejstarší matka: Je mi 70 a jsem v šestém měsíci, tvrdí Maria

Těhotenské břicho
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Mexičanka Maria de la Luzová se za čtvrt roku může stát nejstarší matkou v historii. Sedmdesátiletá žena z městečka Sinaloa tvrdí, že je v šestém měsíci těhotenství. Jestli dítě pochází z umělého oplodnění, Maria neprozradila.

Maria je už matkou sedmi dětí. Místním médiím teď sedmdesátiletá, podle některých zdrojů dokonce jednasedmdesátiletá, žena ukázala snímky z ultrazvuku. Maria tvrdí, že je šestý měsíc těhotná.

 

"Bolely mě nohy, zvracela jsem a byla jsem malátná. Udělali deset ultrazvuků, na soukromé klinice i ve veřejné nemocnici. Doktoři tomu nevěřili," prozradila Maria, která sama nepoznala, že je těhotná.

 

 

"Řekli mi, že je to holčička. Podívejte se, tady můžete vidět její krásný obličej," tvrdila místním médiím Maria, která ukázala i snímky z ultrazvuku.

 

Podle listu Daily Mirror je nejstarší matkou, jejíž věk se dá spolehlivě ověřit, Španělka Maria del Carmen Bousada de Lara, která porodila v roce 2006 ve věku 66 let dvojčata. Když chlapcům byly tři roky, zemřela žena na rakovinu.

 

 

Podle Daily Mirroru není rodina z těhotenství sedmdesátileté Marie nadšená a to především kvůli vysokému věku ženy. Pokud Maria dítě donosí, porodí jej císařským řezem. Pak se může těšit na návštěvu autorů Guinnessovy knihy rekordů.

vbo TN.cz