Zdravotní komplikace

Nejtěžší rok Dalibora Jandy: Zrušil desítky koncertů, teď bojuje o život!

Dalibor Janda
Zdroj: Profimedia
Dalibor Janda
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
20.1. 2021 5:55
Téma:

Dalibor Janda leží ve vážném stavu v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Je to drsná tečka za snad nejtěžším rokem, který kdy zpěvák prožil. Kvůli koronavirové epidemii totiž musel zrušit desítky koncertů a otazníky nad jejich konáním stále visí.

Dalibora Jandu museli převézt do pražské vinohradské nemocnice. Podle informací TV Nova se mu přitížilo už o víkendu. Ve vážném stavu je upoután k lůžku, rodina ale nechce říct, s čím přesně zpěvák bojuje.

 

Jisté je jen to, že nejde o covid-19. "Taťka je momentálně hospitalizován v jedné z pražských nemocnic. Děkujeme moc všem fanouškům za podporu. Těšíme se, až budeme opět doma všichni pohromadě," řekla TN.cz jeho dcera Jiřina Anna Jandová.

 

Není to první špatná věc, která se Jandovi za uplynulé měsíce přihodila. Život mu naruby obrátila koronavirová epidemie. Plány na velkolepé turné s desítkami koncertů musel poslat kvůli vládním opatřením k ledu.

 

 

"Loňský rok nechci radši ani hodnotit, protože ten se nám nějak nevyvedl. Zrušili jsme zhruba 40 až 45 koncertů," posteskl si na začátku ledna, kdy byl ještě v plné síle doma. 

 

 

Jenže zůstává nejisté, zda budou moct zrušené koncerty přesunuté na letošek proběhnout v dohledné době. Česko stále zůstává v nejpřísnějším režimu protiepidemického systému a rozvolňování není podle ministerstva zdravotnictví na pořadu dne.

 

"Myslel jsem si, že třeba už v březnu nebo dubnu bude všechno dobré, ale nejsem si tím už tak jistý. S tím, jak všichni reagují na ty vakcíny a na všechno. Jsme zkrátka podivný český národ. Bude to asi ještě těžké," předpovídal Janda.

 

 

Zpěvák se do srdcí svých fanoušků nesmazatelně vepsal hity jako Hurikán, Tisíckrát krásnější, Oheň, voda, vítr nebo Žít jako kaskadér. Přejeme mu brzké uzdravení.

 

Podívejte se na Jandovu životní zpověď ze Života ve hvězdách:

TN.cz