GALERIE A VIDEO Má stále hlad!

Nejtlustší dítě na světě trochu zhublo. Už může i do školy

Téma:

Chlapci z Indonésie, který je nejtlustším dítětem na planetě, se začíná dařit o něco lépe. Arya Permana v deseti letech vážil 192 kilo. Jeho nešťastná matka nastolila chlapci tvrdou dietu, která začala přinášet výsledky.

Arya Permana je synem farmářů na ostrově Jáva. Po porodu měl běžných 3,2 kilogramu, ve dvou letech ale začal nabírat velmi rychle na váze. Situace byla opravdu vážná, protože při váze 192 kg se nemohl sám vůbec hýbat.

 

Nejtlustší dítě na světě zhublo

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Desetiletý chlapec váží 192 kg - 2 ; Nemohl si hrát s kamarády, takže se musel zabavit s tabletem

 

Chlapcova matka mu nasadila dietu, díky které konečně o něco zhubnul. Začala spolupracovat s dietologem, který jejímu synovi doporučil zdravější stravu, přísné cvičení a režim. I když je chlapec pořád velmi obézní, může se nyní lépe pohybovat, hrát si s kamarády a také mohl začít chodit do školy.

 

"Slovy ani nemohu vyjádřit, jak jsem šťastný. Je skvělý pocit být zpátky ve škole. Všichni mě mají rádi a i učitelé se ke mně chovají hezky. Spřátelil jsem se se spoustou dětí a hraji si s nimi. Je to taková zábava," řekl nadšený Arya médiím.

 

 

Chlapcův lepší zdravotní stav je výborná zpráva i pro jeho rodiče. Dříve jedl tolik, že své chudé rodiče zadlužil. "Můj syn roste strašně rychle a já se začínám vážně obávat o jeho zdraví. Myslím si, že mu od obezity může pomoci jedině méně jídla, ale on je stále hladový. Musí jíst neustále," postěžovala si na začátku července zoufalá matka .

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
has TN.cz