Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2017
Zajímavé statistiky

Nejútulnější čekárny, nejkratší čekání. Přehled NEJ nemocnic ČR

Čekárna
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Zajímá vás, ve které nemocnici jsou nejútulnější čekárny, na kterých ambulancích se nejméně čeká nebo kde jsou nejpřívětivější lékaři? Na tyto i další otázky odpovědělo velké hlasování přímo mezi pacienty českých a moravských nemocnic.

A výsledky možná leckoho překvapí - na předních příčkách totiž nejsou zdaleka jen velké, vyhlášené nemocnice, ale i zdravotnická zařízení menší, regionální.

 

Nejlépe to ukazuje pořadí absolutních vítězů ankety Nemocnice ČR 2017, kterou už řadu let pořádá organizace Healtcare Institute a které se účastní desetitisíce pacientů ze všech koutů republiky.

 

 

Všem velkým špitálům to totiž v letošním ročníku natřela písecká nemocnice, která ze zlaté příčky na stříbrnou vyšoupla pražskou vojenskou nemocnici ve Střešovicích. Na bronzové příčce skončila další vojenská nemocnice, tentokrát ta olomoucká. Čtvrtá skončila nemocnice v Prachaticích, pátá ta ve Strakonicích.

 

Anketa ovšem odpověděla i na konkrétnější otázky, třeba na to, kde přijdou ambulantní pacienti na řadu nejrychleji nebo kde vám lékaři nejsrozumitelněji vysvětlí, co vás vlastně čeká.

 

Pokud chcete vědět, které nemocnice zabodovaly ve vašem kraji, žebříček najdete v tomto článku.

 

I v těchto konkrétnějších oblastech bodovaly menší nemocnice, opakovaně třeba Nemocnice Podlesí v Třinci. Zabodovaly také nemocnice v Klatovech, Tanvaldu, Karviné či Náchodě.

 

17

GALERIE: Hodnocení nemocnic

Hodnocení nemocnic - Nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů

Hodnocení:

 

Anketa také poukázala na to, s čím naopak pacienti úplně spokojeni nejsou a co je dlouhodobý problém. Jde o stravu, se kterou je maximálně spokojeno jen 48 procent hospitalizovaných pacientů.

pez TN.cz
Reklama