Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

komu věříte vy?

Největší důvěru má mezi lidmi Babiš. Podobně věří i Okamurovi

Andrej Babiš v Bruselu
Zdroj: ČTK
Andreji Babišovi věří lidé nejvíc ze všech politiků

Největší důvěře ze všech politiků se mezi lidmi těší šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Druhý nejdůvěryhodnější je podle průzkumu Centra pro výzkumu veřejného mínění předseda SPD Tomio Okamura. Třetí skončil Pirát Ivan Bartoš.

Mezi představiteli parlamentních stran v lednu 2008 lidé nejčastěji vyjadřovali důvěru Andreji Babišovi, věří mu 37 % dotázaných. Naopak největší nedůvěru v lidech vzbuzují Tomio Okamura a Milan Chovanec.

 

V porovnání s posledním průzkumem ze září 2017 mírně vzrostla důvěra k Petru Fialovi a Alexandře Udženije z ODS, u ostatních politiků byla buď stejná, nebo nižší. Obecně platí, že nedůvěra k politikům významně převažuje nad důvěrou v ně. Například Andreji Babišovi, který se těší důvěře více než třetiny lidí, nevěří více než polovina dotázaných.

 

 

Důvěra v šéfa hnutí ANO dlouhodobě klesá. Nejvyšší důvěru lidí měl v lednu 2015, kdy mu věřilo 59 % dotázaných, nyní mu vyjádřilo důvěru nejméně lidí za poslední čtyři roky.

 

 

Největší nedůvěru mají lidé k Tomio Okamurovi a Milanu Chovancovi – shodně jim nevěří 58 % lidí. Následování jsou Andrejem Babišem (56 %), Lubomírem Zaorálkem a Pavlem Bělobrádkem (oba 55 %).

mom TN.cz