vzdušný titanic

Největší letadlo světa: Přestavěli kvůli němu i letiště! GALERIE

Téma:

Největší aerolinky na světě Emirates Airlines představily pokořitele rekordů mezi letadly. Airbus A380 je nejprostornějším osobním dopravním letadlem, jaké kdy nebe spatřilo. S kapacitou pro 615 pasažérů sesadilo z trůnu vedoucí model francouzských aerolinek Air France, který pojme „pouze“ 538 lidí.

Čtyři motory, dvě podlaží, 615 míst pro cestující. Airbus A380 je velikánem mezi letadly. O víkendu model představila arabská společnost Emirates Airlines – a to hned u příležitosti Dubajské Airshow 2015.

 

Počet míst Airbusu A380 rozhodně není konečný. Tento konkrétní model zahrnuje pouze ekonomickou a byznys třídu, ve skutečnosti dokáže naložit až 840 pasažérů! O tyto modely už projevují zájem různé nadnárodní letecké společnosti.

 

GALERIE: Airbus A380

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Airbus A380 - Emiráty - 3

 

Rekordman bude létat na trase mezi Dubají, Emiráty a Kodaní. Na první cestu by se měl vydat už v prosinci. "Kvůli přestavěnému airbusu jsme zainvestovali do rozšíření kodaňského letiště, aby bylo s letadlem kompatibilní,“ řekl americkému deníku USA Today generální ředitel letiště v Kodani Thomas Woldbye.

 

 

Letouny takových kapacit (pojme najednou alespoň 500 lidí) vlastní pouze čtyři aerolinky – francouzská Air France, německá Lufthansa a thajská Thai Airways.

lud TN.cz