Nelegální přistěhovalci

Největší razie proti imigrantům v dějinách! V USA zadrželi 680 lidí

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
Publikováno 8. 8. 2019
Téma:
USA

Americký imigrační úřad provedl jednu z největších razií na nelegální přistěhovalce v historii Spojených států. Ve státě Mississippi na jihu země zatkli agenti 680 lidí, kteří u sebe neměli platné dokumenty nebo se jimi odmítli prokázat.

Stovky policistů a agentů imigračního úřadu vnikly do továren na zpracování potravin. V celkem sedmi podnicích zatkli rekordní počet imigrantů, téměř 700.

 

"Díky tvrdé práci mužů a žen zákona jsme zaznamenali další rekord. Věříme, že jde o největší operaci bezpečnostních složek proti ilegální migraci v rámci jednoho státu v historii našeho národa," uvedl federální prokurátor Mike Hurst.

 

Během zátahu, který byl plánovaný týdny dopředu, se celkem šest stovek policistů rozmístilo kolem celého areálu, aby zabránili nelegálním zaměstnancům továren utéct.

 

Zadržením ilegálních přistěhovalců ale práce úřadu nekončí, případ každého z imigrantů musí posoudit zvlášť. Ti, kterým byla už dříve nařízena deportace, budou muset USA okamžitě opustit, někteří z nich ve vážnějším případě můžou stanout i před soudem. Ostatní skončí v detenčních centrech.

 

 

"Každý případ bude posuzován individuálně. V rámci procesu se budeme zaobírat každým imigrantem zvlášť a záleže na tom, jaké jsou okolnosti jejich případů, se potom definitivně rozhodne, co s nimi bude," sdělil ředitel úřadu pro imigraci a cla Matt Albence.

 

Prezident Spojených států Donald Trump koncem června oznámil, že se tamní úřad pro imigraci a cla chystá vyhostit miliony nelegálních přistěhovalců. Lze tak předpokládat, že bude podobných razií přibývat.

epa TN.cz