Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bestie na lovu

Největší slon v Africe je mrtev! Němec si zaplatil za jeho smrt

Německý lovec zabil největšího slona
Zdroj: YouTube.com
Fotka německého lovce a jeho průvodce se zabitým slonem pobouřila ochránce zvířat

Zabili největšího afrického slona! Německý lovec údajně zaplatil milion a půl, aby ho mohl v Zimbabwe zastřelit. Necelé 3 měsíce po zastřelení lva Cecila vyvolaly snímky pobouření ochránců po celém světě.

Majestátní slon s obrovskými kly leží mrtvý na zemi a vedle něj pyšně pózuje německý lovec. Fotky vyvolaly vlnu zloby po celém světě, šlo totiž o největšího slona zabitého v Zimbabwe za posledních 30 let.

 

Lovec údajně zaplatil 60 tisíc dolarů (téměř milion a půl korun), aby ho mohl zastřelit. Přijel do Afriky kvůli 21dennímu lovu "velké pětky", tedy nejnebezpečnějších lovených afrických zvířat. Patří do ní sloni, leopardi, lvi, nosorožci a buvoli. Totožnost zabijáka nechce lovecká asociace, která lov organizovala, prozradit.

 

Zatím ani není jasné, odkud zastřelené zvíře pocházelo. Byl sice zabit v národním parku Gonarezhou, nikdy předtím ho ale správci neviděli. Usuzují proto, že byl spíše z národního parku Kruger v Jihoafrické republice, tam ho ale taky neznají.

 

 

Slon byl zastřelen 8. října a podle ochránců mu bylo mezi 40 a 60 lety. Měl tak velké kly, že je prý vláčel po zemi, dohromady vážily přes 55 kilogramů.

 

"Lovci, kteří slona zabili, vypověděli, že si neuvědomili, jak je zvíře velké, dokud ho nezastřelili," řekl Louis Muller z Asociace profesionálních lovců a průvodců. "Už dříve jsme varovali všechny strany, že sloni s tak velkými kly by neměli být stříleni, ale nikdo nás neposlouchal. Teď se na to snad budou dívat jinak," dodal Muller.

 

 

Ochránci zvířat a fotografové ze safari už protestují, zvíře podle nich bylo jedinečné a lovci ho měli nechat žít. Incident je přirovnáván k zabití lva Cecila před třemi měsíci.

epa TN.cz