obří plavidlo

Největší vzducholoď světa Zeppelin létala nad Prahou! VIDEO

Téma:

Největší vzducholoď světa Zeppelin LZ NT07-101 přistála krátce po patnácté hodině odpolední na pražském letišti v Letňanech. Cestu Zeppelinu zkomplikovalo počasí, protože dorazit do České Republiky měla už před dvěma dny. Nakonec vše dobře dopadlo a loď krášlí Prahu.

Právě špatné počasí a vítr nedovolil největší vzducholodi světa vyrazit dříve. Start měl mít Zeppelin LZ NT07-101 ze své základny v německém Friedrichshafenu už před několika dny, ale nakonec vše vyšlo na pátek.

 

GALERIE: Vzducholoď Zeppelin v Praze

1
/
6
Zdroj: Oficiální zdroj, Zeppelin CZ
Zeppelin LZ NT07-101

 

Po osmé hodině ráno Zeppelin vyrazil z německého letiště směr Letňany, kde přistál po patnácté hodině. V Čechách se hodlá zdržet zhruba týden a první plavbu v Praze už má za sebou. "Ta trasa je plánovaná z Letňan do Komořan a posléze přes centrum zpět, ale vše se bude odvíjet podle řízení letového provozu", vysvětluje generální ředitel firmy Zeppelin CZ Stanislav Chládek.

 

 

Fanoušci tohoto skvostu si vzlet a výhled z nebe na Prahu moc neužijí. Vzducholoď přistála v Praze hlavně pro partnery své firmy. Pro ty je přichystáno sedm vyhlídkových letů denně. "Je to něco mezi lodí a letadlem nebo balónem. Ticho jako v balónu, pomalá jako loď a perspektiva jako z letadla", popisuje zážitek generální ředitel firmy.

 

Po zastávce v Čechách se Zeppelin bude vracet zpět na domovskou základnu a to na břeh Bodamského jezera ve Friedrichshafenu, kde tamní společnost nabízí až třináct vyhlídkových tras a bohatou prezentaci historie vzducholodí. 

 

 

Zeppelin LZ NT07-101 není u nás žádným nováčkem. Pro největší vzducholoď světa je to již třetí návštěva Prahy. Tenhle obří stroj pojme až 12 cestujících a délkou se dá srovnat s Boeingem B747-8."Vzducholoď cestuje maximálně 100 kilometrů v hodině, ale v průměru si myslím, že to bude 70 km/h", usmívá se Stanislav Chládek.

 

Vy se tak můžete pokochat krásou vzducholodě alespoň ze země, když bude brázdit nebe. Vzhledem k rychlosti stroje se vám zaručeně podaří loď zvěčnit na fotce.

Související témata:
mk TN.cz