Obrovská stavba

Nejvyšší mrakodrap v Česku vyroste v Ostravě. Má měřit 238 metrů

Téma:

Ostrava bude mít nejvyšší mrakodrap v České republice. Město prodalo pozemky přímo v centru města developerské firmě. Měla by tu vyrůst šedesátipatrová budova - tedy jedna z nejvyšších v Evropě.

Zajímavý moderní vzhled a úctyhodná výška. Ostravany o tom ujišťuje nejenom architekt, ale i developeři.

 

"Prozatímní plán počítá s budovou, která má 238 metrů a 60 pater. Budovu tvoří dva základní tubusy - jednomu říkáme pracovně rezidenční, tedy tam budou byty a té druhé věži říkáme administrativní. Budou v ní konferenční prostory, hotely, restaurace, vyhlídkové terasy a prostory pro kanceláře," vypočítává mluvčí developerské firmy RT Torax Jindřich Vaněk.

 

Mrakodrap bude stát mezi Frýdlanskými mosty a obchodním domem Nová Karolína. Zatím je tu jen zelená louka o ploše 8 300 metrů čtverečních.

 

 

"Zastupitelstvo města prodalo pozemek zvaný Slza za 60 milionů korun. Předpokládané náklady na tu stavbu překračují dvě miliardy. Kolik to bude ve finále stát, se ukáže, až budeme mít k dispozici finální architektonický návrh. Což bude někdy v závěru letošního roku," doplnil Vaněk.

 

Město si klade podmínku, že o stavební povolení musí developer požádat do roku 2022 a mrakodrap musí stát do května 2026.

pez, Barbara Hanousek TN.cz