celá zpráva chobotnice

Nejvyšší státní zástupce: Zločin prorůstá do špiček policie i GIBS!

Pavel Zeman
Zdroj: Mediafax

Alarmující zprávu zveřejnilo Nejvyšší státní zastupitelství. Organizovaný zločin prorůstá do špiček policie i generální inspekce, která má špinavosti zkorumpovaných policistů odkrývat! Zprávu vydal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, upozornil web Česká justice.

Nejvyšší státní zastupitelství vydává jednou ročně zprávu o své činnosti. Účinný boj se zločinem je ale podle té aktuální prakticky nemožný. Zločinné struktury mají pod kontrolou jak špičky policie tak Generální inspekce bezpečnostních sborů.

 

Zpráva bývá obvykle obecná, pouze poznatky o mimořádných jevech jsou obvykle citovány. „VSZ v Olomouci poukazuje na případy podezření z trestné činnosti policistů – úniky informací z trestních spisů, ovlivňování trestních řízení, organizovaná trestná činnost spočívající v ,obchodování s informacemi o trestních kauzách´. Tyto trestní věci jsou vysoce závažné, a to i s přihlédnutím k tomu, že řada případů ukazuje na špatný stav Policie ČR a na rozsáhlé prorůstání zločinu či klientelistických vazeb do struktur Policie ČR – příp. i Generální inspekce bezpečnostních sborů, a to i do vysokých pozic, kde se koncentrují důvěrné a citlivé informace o trestních kauzách, což fakticky znemožňuje úspěšný a účinný boj se zločinem,“ uvádí se v letošní Zprávě Nejvyššího státního zastupitelství v souvislosti s trestnou činností policistů doslova.

 

 

Ostatní státní zastupitelství tu ovšem citována nejsou. Ze statistických čísel pouze vyplývá, že kriminalita policistů meziročně stoupla (v roce 2014 bylo 112 stíhaných, vloni už 174), ale nedosáhla úrovně z roku 2012 (178 stíhaných).
Zpráva NSZ tak konstatuje, že zločiny v nejvyšších patrech policie popisované státními zástupci z Olomouce se zatím nikomu nepodařilo odhalit, vyšetřit a ani tedy nebyl nikdo stíhán.

 

Celou zprávu NSZ si můžete přečíst zde.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POLICIE TERČEM POSMĚCHU: Jejich přáním k MDŽ se baví celý internet

Související témata:
TN.cz