Pátrání po střelci

Někdo střílel z neznámé zbraně na koně, tři zvířata ošklivě zranil

Ležící kůň
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Jihočeští policisté pátrají po člověku, který střílel na koně na pastvinách v obci Zálší. Tři z nich poranil broky z dosud blíže neurčené zbraně. Když to chovatelka zjistila, okamžitě zalarmovala muže zákona.

Chovatelka koní z jihočeské obce Zálší nahmatala jednomu z nich při ošetřování dvě bulky. Veterinář zjistil, že zvíře kdosi postřelil broky. "Následnou prohlídkou dalších zvířat byla tato zranění prokázána ještě u dalších dvou koní," uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek.

 

Případem se začali zabývat policisté z veselského obvodního oddělení. "Policisté případ řeší dle ustanovení zákona na ochranu zvířat proti týrání, a to jako podezření z přestupkového jednání fyzické osoby," dodal Doubek.

 

 

Neznámý střelec zvířata poranil pravděpodobně mezi sobotou 4. července večer a nedělí 5. července odpoledne. Policie žádá všechny případné svědky o pomoc s jeho vypátráním.

 

 "Žádáme každého, kdo má jakékoliv informace, aby je předal policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí či telefonní lince 974 238 760," uzavřel policejní mluvčí.

Související témata:
TN.cz