noční požáry

Neklidná noc hasičů! Kvůli dvěma požárům evakuovali 45 lidí

Požár v Havlíčkově Brodě - 3
Zdroj: HZS Kraje Vysočina
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 11:56
6.6. 2021 7:59
Téma:

Hasiči za sebou mají velmi neklidnou noc. Zasahovat museli u dvou větších požárů, které se neobešly bez evakuací vyděšených a rozespalých lidí. Nejprve začalo hořet v domě v Havlíčkově Brodě, o půl hodiny později se poplach spustil hasičům Ústeckého kraje kvůli požáru bytového domu na Děčínsku. Obě události se naštěstí obešly bez zranění.

Nejprve byl poplach vyhlášen hasičům na Vysočině, hlášení o požáru v ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě přijala tísňová linka ve 2:24. Bojovat s ohněm okamžitě vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

 

"Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Z hořícího objektu hasiči evakuovali 27 osob. Evakuace probíhala po vnitřním schodišti, ale také ze střechy objektu za pomoci výškové techniky. V přímé souvislosti s požárem se nikdo nezranil," popsala mluvčí hasičů Petra Musilová.

 

Plameny se podařilo dostat pod kontrolu až před šestou hodinou ráno, předpokládá se, že hasiči budou na místě zasahovat ještě celé nedělní dopoledne. Škoda byla původně odhadnuta na sedm milionů korun, později vyšetřovatel odhad navýšil na 11 milionů 600 tisíc korun, příčina požáru je v šetření.

 

 

Plné ruce práce měly v noci na neděli také hasičské jednotky v Ústeckém kraji. Ty vyjely ve 3:02 k požáru bytového domu v Benešově nad Ploučnicí.

 

Hasiči museli z domu evakuovat celkem 18 lidí, zasahovat kvůli velkému zakouření budovy museli z výškové techniky. Následně v dýchací technice zapojili přetlakovou ventilaci a budovu odvětrali.

 

Požár v Benešově nad Ploučnicí:

 

"Evakuované osoby byly dočasně umístěny do dopravního automobilu JSDHO. Požár byl lokalizován ve 3:58 hodin ," popsali hasiči Ústeckého kraje.

  

Zatím není jasné, proč začalo v bytovém domě hořet, na místě ještě v neděli ráno dokončovala jednotka z Benešova dohašovací práce. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

 

GALERIE: Noční požár domu v Havíčkově Brodě

1
/
4
Zdroj: HZS Kraje Vysočina
Požár v Havlíčkově Brodě - 4

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz