Nastartujme Česko

Některé hospody asi už neotevřou. Proto začal boj za jejich záchranu

Prázdná hospoda
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto

Hospody zejí prázdnou, židle jsou zvednuté, plotny studené, a není tady nikdo, kdo by mohl čepovat pivo. Tam, kde vždycky panovala dobrá atmosféra, je teď liduprázdno. Pro gastronomická zařízení nastaly smutné časy. Navíc některá už možná nikdy nepřivítají žádného hosta. Několik týdnů bez zákazníků totiž může pro malé podniky znamenat existenční problémy.

Současná situace je pro gastronomická zařízení skutečně kritická. Ohrožená jsou zaměstnání více než 250 tisíc lidí, kteří jsou na provozu restaurací a hotelů závislí. Více než 90 % provozoven je dnes zavřeno, a než se podniky otevřou, potrvá to ještě několik týdnů.

 

Pro mnohé z nich může být dlouhé přerušení provozu skutečně likvidační. Iniciativa Zachraň hospodu se snaží podnikům v těchto těžkých časech pomoci přežít. Svůj oblíbený podnik nyní můžete v boji o jeho přežití podpořit i vy!

 

 

Zachranhospodu.cz je výzvou pro českou veřejnost, aby se spojila a solidárně pomohla hospodám a restauracím přečkat tuto krizi. Lidé, kteří chtějí podpořit svou oblíbenou restauraci nebo hospůdku, si mohou na webu iniciativy zakoupit poukaz. Ten uplatní v později, až budou podniky zase otevřené. Tak pomohou majitelům hospod uhradit nezbytné náklady pro zachování jejich existence.

 

Do iniciativy se může zapojit nejenom veřejnost, která chce některý podnik podpořit, ale i provozovatelé hospod a restaurací, kteří pomoc potřebují. Registrace je snadná, stačí vyplnit údaje na stránkách iniciativy Zachraň hospodu.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz