Vládní opatření

Některé pracovní pozice budou v Izraeli jen pro očkované

Izrael začal na lidech testovat vakcínu proti koronaviru
Zdroj: Enex
Petr Barták
Petr Barták
19.2. 2021 3:08
Téma:

Izraelský ministr zdravotnictví Yuli Edelstein ve čtvrtek oznámil plán, podle kterého budou určité pracovní pozice moci vykonávat pouze očkovaní lidé, nebo ti, kteří každých 48 hodin podstoupí testování na covid-19, informuje agentura RT.

Ministr zatím přesně nespecifikoval, kterých pozic se opatření dotkne, ale dodal, že každý, kdo bude přistižen při padělání očkovacích certifikátů bude čelit možnosti odsouzení k pobytu za mřížemi.

 

"Brzy budou pracovní místa, kde budou muset být pracovníci buď očkováni, nebo podstoupit test Covid-19 každých 48 hodin," řekl Edelstein. Přitom vyzval všechny, aby se nechali očkovat, aby pomohli vrátit život v Izraeli do "téměř normálního stavu".

 

 

"Očkovaní a lidé, kteří už virus prodělali, budou moci od neděle chodit do tělocvičen, koncertů, hotelů, synagog," uvedl ministr, když hovořil o dopadu izraelského systému "zeleného pasu", který vstupuje v platnost 21. února.

 

Pas, který bude udělen těm, kteří se zotavují z Covid-19, umožní mnoha Izraelcům vyhnout se novým protiepidemickým opatřením, které Izrael od neděle znovu zavádí.
 

 

Edelstein řekl, že úřady již zabavily řadu falešných očkovacích dokumentů a varoval, že každý, kdo bude přistižen při padělání očkovacího průkazu, bude čelit trestnímu stíhání.

 

Izrael vede světovou statistiku v očkování s téměř sedmi miliony podaných vakcín, což odpovídá 79 dávkám na 100 lidí. Statistika pozorování 523 000 lidí nevykázala žádné úmrtí ve skupině lidí, kteří byli plně proočkováni.
 

TN.cz