nošení roušek

Muž si odmítl nasadit roušku, zaplatí 10 tisíc! Kouřit o samotě na ulici ale můžete

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 7. 4. 2020
Téma:

Po celé zemi strážníci dohlížejí na to, aby lidé nosili roušky - chodit po městě, v parku či obchodě bez zakrytí nosu a úst je totiž teď protizákonné. Pokutu 10 tisíc korun dostal i muž z Vítkova na Opavsku.

Postávající nebo posedávající hloučky lidí, většina bez roušky. To je v těchto dnech, přestože platí stav nouze, častý obrázek, se kterým se setkávají strážníci i policisté po celé republice. Přitom za to hrozí výrazné sankce.

 

Pokutu dostal například muž z Opavska, který si přes opakované výzvy strážníků odmítl nasadit roušku. Na zaplacení má 15 dní.

 

"My se s takovými případy setkáváme velmi často na udání lidí nebo při výkonu služby," popsal mluvčí ostravských strážníků Michal Beneš.

 

 

Na mnoho prohřešků v souvislosti s nedodržováním mimořádných opatření narážejí strážníci především o víkendech, hlavně za slunečného počasí nebo když se lidé venku posilní alkoholem.

 

Podle strážníků si ale cigaretu venku na místě, kde kolem vás nikdo není, zapálit můžete, nemělo by to být ale ve skupince lidí.

klma tn.cz / TV Nova