poctivá výroba

Mistr zmrzlinář ukázal recept a řekl, jak u stánku poznáte tu dobrou

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
24.7. 2020 5:55
Téma:

Máte rádi zmrzlinu, ale nechcete jíst ty průmyslově vyrobené plné barviv a dalších přidaných látek? Vydali jsme se proto za mistrem zmrzlinářem Honzou Hochsteigerem. Ten nám ukázal nejenom ingredience patřící do pravé italské zmrzliny, ale i postup, jak ji sám vyrábí. Prozradil nám také trik, podle kterého zaručeně poznáme, že je zmrzlina nekvalitní.

Existuje mnoho druhů zmrzliny. Vedle těch klasických jako jsou smetanové a ovocné sorbety jsou ještě takové, které se vyrábějí alternativním způsobem. Jde třeba o zmrzliny s alkoholem, veganské neovocné zmrzliny nebo takové, které neobsahují cukr. Některé prodejny zmrzlinu přímo nevyrábí, ale používají hotovou směs v prášku. Takové nekvalitní zmrzliny se dají poznat pouhým okem a to na barvě a struktuře. Takovým je pak lepší se úplně vyhnout.

 


Kvalitní zmrzlinu poznáte pouhým okem, stačí se zaměřit na některé druhy. Řada lidí se například domnívá, že pistácie jsou zelené, a tak zmrzlina z nich musí být zelená. "Pistácie mají hnědou barvu, je to prostě ořech. Ve výsledku tedy bývá zmrzlina v barvě khaki nebo lehce hnědé. Když uvidíte pistáciovou zmrzlinu, která má hodně sytou, ostrou zelenou barvu, tak je jisté, že nebyla použita stoprocentní pistáciová pasta. Poté je jasné, že i ostatní zmrzliny v prodejně nebudou vyrobené tak, jak by měly,“ říká zmrzlinář.

 

 

Jak na výrobu domácí zmrzliny?

Jako první si vyrobíme smetanovou pistáciovou zmrzlinu. Na té jde totiž na první pohled poznat, jestli je vyrobená z pravé pistáciové pasty nebo z prášku. "Na výrobu smetanové zmrzliny potřebujeme mléko, smetanu, sušené mléko, cukr krupici, hroznový cukr, žloutky a v našem případě jemnou pistáciovou pastu. Všechno smícháme a rozmixujeme tyčovým mixérem. Poté směs vlijeme do zmrzlinového stroje a máme takových 20 minut času než bude mít zmrzlina tu správnou konzistenci,“ popisuje výrobu Honza Hochsteiger.

 

 

Chuť zmrzliny by měla být úplně stejná, jako když jíte čerstvé pistácie. A přesně takhle chutnala. Žádná chemie, žádné podivné chutě. "Snažím se o originální zmrzliny. Takže vedle tradičních jako je čokoládová nebo vanilková prodáváme makovou, buchtičky se šodó, jalovcovou, pina coladu, Mojito, broskev s proseccem, mango s chilli nebo čokoládu s chilli,“ vyjmenovává příchutě zmrzlinář.

 


V létě je zmrzlina tím nejlepším, čím se můžete zchladit. Stačí si vybrat, která vám bude nejvíce vyhovovat. Ani dietářky o dobrůtku nepřijdou. Zmrzlinář Honza vyrábí i takové, které neobsahují cukr. Můžete tedy mlsat a nemít strach z plavkové sezony.

 


Jak se vyrábí ovocný sorbet, který neobsahuje vejce ani mléko a jaké další triky nám o zmrzlině prozradil sám mistr, zjistíte ve videu pod titulkem článku.

TN.cz