Vyšetřování

Nelegální množírna na Prachaticku? V okolí se objevují těla psů a koček

Téma:

Obyvatele Obory na Prachaticku pojali podezření, že by v jednom ze statků mohla být nelegální množírna zvířat. V okolí se totiž často objevují těla mrtvých koček a psů. Majitelé objektu tato obvinění popírají. Do případu se vložila organizace, která bojuje za lepší životní podmínky pro zvířata.

Obora u Hracholusek na Prachaticku - víska s padesáti obyvateli. Majitelé jednoho ze statků jsou ale některým místním trnem v oku.


"Víme, že se tam množí psi, víme že tady prodávají psi lidem, kteří sem přijíždějí na benzínku,“ informovala jedna z obyvatelek.


Objekt byl nedávno na prodej a několika lidem se tak podařilo dostat dovnitř a vidět na vlastní oči, jak se tam ke zvířatům chovají.

 


"Byli tam psi v klecích. Byla tam samá malá štěňata. Papoušků tam bylo asi tisíc,“ popsal jeden ze zájemců o koupi statku.


Do případu se zapojila také organizace Se psem mě baví svět, která po boku místních obyvatel bojuje proti tomuto statku. Ta se v rámci projektu k filmu "Gump, pes, který naučil lidi žít“ ilegálním množírnám věnuje.


"Já bych hlavně chtěl poděkovat lidem, kteří nás na to upozornili, protože z jejich strany se jedná o obrovskou statečnost,“ uvedl člen organizace Filip Rožek.


"Prachatičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili v polovině září úkony trestního řízení ve věci přečinu chovu zvířat v nevhodných podmínkách, který nyní prověřují,“ řekla policejní mluvčí Martina Joklová.


Majitelé tvrdí, že se u nich ale nic špatného neděje, svá zvířata na prodej nechovají a problémy s nimi žádné nejsou. Problémy v obci trvají prý už desítky let.

Marek Bruna, ls TN.cz