Nabídky brigád

Nemáte brigádu na léto? Zde jsou možnosti! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 13. 6. 2020
Téma:

S příchodem léta se řada lidí, zejména studentů, začne poohlížet po možnosti přivýdělku. Ačkoli koronavirová krize trh práce výrazně poznamenala, brigádníky, zejména ty sezónní, shání řada firem. Zde je podrobný přehled brigádnických možností, které nabízí jednotlivé kraje Česka.

Nabídka brigád, a to nejen letních, je velmi různorodá. I když převládají klasické nabídky práce číšníka či servírky, skladníka nebo pomocné síly v kuchyni, objevují se i zajímavější možnosti, jak za peníze trávit volný čas. V nabídce je sběr ovoce v sadech, nebo například doprovod pro posádku letu balonem. Obrovská je poptávka po úklidových pracovnících a hlídačích všeho druhu.

 

Praha

V hlavním městě je dle dostupných nabídek největší sháňka po servírkách a číšnících. Desítky restaurací v Praze hledají brigádníky nejen na léto. Zejména velké obchodní řetězce, například Tesco, hledají také úklidové pracovníky. Žádaní jsou i brigádníci ochotní pracovat přes noc a doplňovat zboží.

 

Pokud vás těší pomoc druhým, můžete se přihlásit do pečovatelského centra. Shání nové pracovníky ochotné pomáhat seniorům. Trávíte-li čas raději s dětmi, hned několik agentur shání zdravotníka na dětské tábory. Žádaní jsou i lektoři zájmových kroužků pro děti, často s možností účasti na letním táboře.

 

 

Středočeský kraj

V této části Česka je nabídka práce nejpestřejší. Poptávka je například po asistentech na příměstské tábory. Na takové místo se může přihlásit každý, komu už bylo 15 let. Zajímavá je i nabídka práce doprovodu pro posádku balonu, kterou nabízí mimo jiné město Rudná.

 

Nechybí ani klasická paleta prací typu obsluha v restauraci, skladu či za pultem fastfoodu. Pracovníky stále hledají i call centra a velké množství firem hledá roznašeče letáků. Žádaní jsou také uklízeči, pracovníci ostrahy, rozvozci jídla, zahradníci a prodavači zmrzliny.

 

 

Řada firem i běžných lidí shání doučování. Nejčastěji jde o matematiku, češtinu, němčinu a angličtinu. Stavy pracovníků výrazně poklesly i na provozovnách České pošty. Listonoše hledají v Mělníce, Mladé Boleslavi, Čáslavi i Vlašimi. Zejména pracující rodiče shání také pomocníky do domácnosti, zejména za účelem hlídání dětí.

 

Řada stánkařů, kteří nabízí sezónní ovoce například na farmářských trzích, hledá prodejce. Poptávka se týká zejména obyvatel Nymburka, Mělníka, Mladé Boleslavi a Kolína. V nedaleké Lysé nad Labem hledají také brigádníky na sklizeň zeleniny. V Jeviněvsi na Mělnicku můžete v případě zájmu pomoci se sběrem jahod. V Jičíně, Semilech či Mladé Boleslavi zase s trháním třešní.

  

1
2 3 4
TN.cz