Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

znají jména

Němci identifikovali všech 12 obětí v Berlíně! Zemřelo 6 žen i mužů

Teror v Berlíně - 1
Zdroj: Profimedia

Německé úřady dokončily identifikaci všech dvanácti obětí pondělního atentátu na vánoční trh v Berlíně, je mezi nimi šest žen a šest mužů. Vedle Češky zahynul v německé metropoli také Polák, jehož kamion byl k útoku zneužit, dále jedna Italka, jedna Izraelka a osm Němců, informoval web Der Spiegel.

Polská premiérka Beata Szydlová dnes oznámila, že se rozhodla poskytnout pozůstalým po zavražděném řidiči kamionu, vdově a synovi, speciální důchod. Polský řidič je považován za hrdinu, který patrně zabránil ještě většímu krveprolití.

 

Na internetu už koluje petice, která od německé vlády požaduje, aby polskému řidiči udělila státní řád. Sbírku zahájili i britští řidiči kamionů, její výtěžek má být věnován pozůstalým.

 

Mezi zhruba pěti desítkami zraněných jsou spolu s Němci také občané Izraele, Španělska, Británie, Maďarska, Finska a Libanonu.

 

Zabitá Češka v Německu dlouhodobě pracovala. Podle české diplomacie se stala první českou obětí teroristického útoku v Evropě. Premiér Bohuslav Sobotka řekl, že se v Německu tragicky potvrdilo, že terorismus nezná hranice.

 

Při útoku v Berlíně zemřela Češka Naďa:


ČTK/ lud TN.cz