policejní razie

Němci udeřili na teroristy. Zadrželi verbíře IS a atentátníka z Tunisu

Téma:

Hrdlořeza z Tunisu, který vraždil a organizoval atentáty islamistů, dopadli při rozsáhlé akci v Hesensku němečtí policisté. Celkem hledali 16 lidí podezřelých z plánování atentátu v Německu, dopadli jen tři. Razie mířila na obchody, byty i mešity na západě Německa.

Razii německá policie naplánovala na dnešní ráno a povolala k tomu více než tisícovku policistů, kteří prohledávali přes padesátku míst. Policie šla po konkrétních šestnácti lidech, které podezírá z přípravy teroristického útoku v Německu. V poutech sice skončili jen tři, ale bezprostřední nebezpečí zřejmě nehrozí, protože podle policistů šlo jen o předběžné plány a skupina ani nezvolila cíl útoku.

 

 

Mezi zadrženými je však i nebezpečný verbíř islamistů a patrně i vrah a organizátor atentátů. Šestatřicetiletého Tunisana bez odporu zatkla policie ve Frankfurtu nad Mohanem. Stalo se tak po třech měsících jeho nepřetržitého sledování.

 

Původně už totiž tohoto muže policisté měli dokonce ve vazbě, kde čekal na vydání do Tunisu. Protože však tuniské úřady nedodaly včas spisy k vydání podezřelého, museli jej Němci propustit. Už ho ale nespustili z očí.

 

 

Nejenže Tunisana podezírají z verbování bojovníků pro Islámský stát a z přípravy atentátů. Muž podle tuniské policie v roce 2015 naplánoval a provedl v této zemi atentát, při kterém zemřelo 24 lidí. Loni pak měl být rovněž v Tunisu účastníkem útoku, při kterém zemřelo dalších 20 lidí.

 

Tři zadržené islamisty čeká obvinění z příslušnosti k teroristické organizaci a z přípravy útoku.

Bezpečnostní opatření v Německu

Související témata:
tn.cz / gar