nouzový stav

Němci vyrazili před zavřením hranic pro benzín. Češi skupují potraviny

Tomáš Brych
Tomáš Brych, Ivan Berka
12.3. 2020 18:42
Téma:

Česká města u německých a rakouských hranic jsou v obležení zahraničních řidičů, kteří vyrazili na poslední chvíli před uzavřením hranic do Čech pro levnější benzín. Češi zase vyrazili do obchodů pro trvanlivé potraviny. Vládou vyhlášená opatření se přitom obchodů nedotknou.

Zatímco u českých čerpacích stanic řidiči tankují benzín i naftu v průměru kolem 30 korun za litr, v Německu je to minimálně o pět korun na litru více. A to se lidem v pohraničí vyplatí.

 

Například ve Vansdorfu v Libereckém kraji se u benzínové pumpy na kraji města vytvořily ve čtvrtek odpoledne u všech stojanů fronty automobilů kompletně s německými registračními značkami.

 

Hranice mezi České republiky s Německem a Rakouskem se uzavřou o půlnoci z pátku na sobotu. Cizincům bude až na výjimky do Česka vstup zakázán. Také Češi budou mít vstup do obou zemí označených za rizikové kvůli šíření koronaviru zapovězený.

 

Otevřených zůstane jen 7 hraničních přechodů s Německem a čtyři s Rakouskem, kde budou zavedeny kontroly. Hranici po celé délce pak bude hlídat i armáda.

 

 V českých obchodech po vyhlášení nouzového stavu zase zavládl chaos. Lidé se kvůli nedostatku informací vypravili do pro zásoby jídla. Nezřídka odcházeli i se dvěma nákupními košíky.  Obchodů se přitom vládou vyhlášená opatření nedotknou. Budou dál normálně otevřeny. Premiér vyzval, aby lidé nepanikařili a neskupovali obchody.

 

 

Podívejte se na video:

Související témata:
TN.cz