Pašování lidí

Němci zadrželi na hranicích s Českem 31 migrantů. Byli ukrytí mezi ovocem

Německá policie
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Jednatřicet migrantů objevila německá federální policie v nákladním prostoru chladírenského auta v úterý večer na dálničním přechodu mezi Českou republikou a Saskem. Černí pasažéři byli ukrytí mezi paletami s ovocem a zeleninou.

"Nákladní auto mělo tureckou poznávací značku a mířilo do Drážďan,“ informovala s odkazem na tamní policii agentura DPA.


Podle portálu rozhlasové a televizní stanice MDR leželi lidé na bednách s melouny a ke stropu přívěsu měli méně než metr prostoru. Jednalo se především o muže ve věku od osmnácti do sedmačtyřiceti let. Většina z nich měla turecké, syrské, íránské a irácké občanství.

 


Policie na místě zadržela sedmapadesátiletého tureckého řidiče, kterého podezřívá z pašeráctví. Nejde však o první případ, kdy se pašeráci snažili dostat migranty do Evropy v chladírenském autě.


V roce 2015 našla rakouská policie 71 udušených lidí v opuštěném chladírenském autě na dálnici nedaleko hranic s Maďarskem. Maďarský soud potrestal čtyři hlavní viníky 25 lety vězení.


Loni v říjnu se podobný případ vyšetřoval ve Velké Británii. V chladírenském autě, které jelo z Belgie, zemřelo 39 vietnamských migrantů. V tomto případě je stíhána řada lidí, ti jsou podezřelí, že byli součástí pašeráckého gangu.

TN.cz