odchod z politiky

Jako ministr končí: Co Němeček dělal poslední den ve funkci? VIDEO

Svatopluk Němeček končí v čele ministerstva zdravotnictví. Odchází poté, co ho po krajských volbách odvolal premiér Bohuslav Sobotka. Němeček nastupuje už ve čtvrtek zpátky na post ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě. Štáb Televize Nova s ním strávil celý poslední den v ministerské funkci.

Svatopluk Němeček se v úterý naposledy rozloučil se zaměstnanci ministerstva, zítra už předá zdravotnické žezlo Miloslavu Ludvíkovi.

 

"Odcházím s pocitem toho, že jsem kus práce udělal, že ta mise měla nějaký smysl a že se těším zase na něco nového," prohlásil Němeček. Už ve čtvrtek v půl osmé ráno bude řídit ostravskou nemocnici. Nejvíc se ale těší na rodinu.

 

"Se těším, že budu každý den se svými dětmi, že s nimi půjdu na procházku a že si budu užívat toho krásného věku, který teď mají," řekl.

 

 

Svatopluk Němeček je druhým nejdéle působícím ministrem zdravotnictví v polistopadové éře – ve funkci byl přesně dva roky a deset měsíců a byla to pro něj prý obrovská zkušenost! "Já jsem fyzicky zestárl o tři roky a zmoudřel asi o dvacet let," svěřil se.

 

"Pan ministr Němeček je v prvý řadě velmi pracovitý člověk. Na jednu stranu se dokázal rozzlobit, na druhou stranu dokázal pochválit," hodnotila jeho funkci coby ministra šéfka protokolu Daniela Kobilková. "Je to člověk veselé povahy, je to člověk s obrovským srdcem," dodal mluvčí ministerstva Ladislav Šticha.

 

Ministr Němeček Televizi Nova ukázal i pár míst, která na ministerstvu měl rád – třeba chodbu, kde na stěnách visí fotografie všech jeho předchůdců. Na jeho poslední den ve funkci se můžete podívat v reportáži.

Eliška Zvolánková/ lud TN.cz