Týrání zvířat

Horor v testovací laboratoři. Zvířata mučili k smrti. Fotky jen pro otrlé

Týrání zvířat v německé laboratoři - 1
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 19:31
8.11. 2019 18:47
Téma:

Policie vyšetřuje strašlivé podmínky, za kterých v jedné laboratoři v německém Šlesvicku-Holštýnsku probíhalo testování na zvířatech. Výsledky pokusů pracovníci celé roky falšovali.

Jistá německá laboratorní firma byla obviněna z provádění surových testů na zvířatech. Zaměstnanci společnosti, která působí na dvou místech na severu Německa, tvrdili, že jim bylo nařízeno, aby pozměnili data z výzkumu a zvířata, která při testování zahynula, nahradili živými. To vše, aniž by jakkoli informovali klienty společnosti, píše Daily Mail.

 

Záběry strašlivých podmínek, ve kterých byla zvířata držena, pochází z období mezi prosincem 2018 a březnem 2019, aktivisté je ale zveřejnili až minulý měsíc. Hamburský úřad pro ochranu spotřebitele vyzval politiky, aby po dobu vyšetřování pozastavili všechny licence povolující testy na zvířatech.

 

Dvě zaměstnankyně LPT zařízení (laboratoře farmakologie a toxikologie) přišly s prohlášením k falšování výsledků surových testů na zvířatech do německé televizní show FAKT poté, co se na veřejnosti objevily fotografie a videa z průběhu jednoho takového "testu".

 

GALERIE: Týrání zvířat v německé laboratoři

1
/
8
GALERIE - varování

Na fotografiích byli makakové uvěznění v kovových svorkách v řadě u zdi a další s hlavami staženými v podobných konstrukcích, bez možnosti pohybu a s nimi i kočky a psi.
Jedna z žen přiznala, že jí bylo přímo nařízeno, aby mrtvá zvířata, která surové zacházení nepřežila, odstranila a nahradila živými.

 

Druhá se přidala s informací, že ze sídla firmy se roky přímo podílela na falšování údajů z výzkumu. "Byly mi předány datové soubory s čísly, které nesplňovaly předpokládané výsledky a bylo mi řečeno, abych je ,vylepšila’," uvedla s tím, že zatímco ona se už nadále odmítala na padělání podílet, ostatní zaměstnanci v tom pokračovali.

 

Vedení společnosti falšování výsledků popírá a popírá i zamlčovaná úmrtí zvířat.

 

Aktivisté, kteří případ oznámili policii, podrobně popsali, že ze zvířat nejvíce trpěly opice – makakové, kteří jsou k při pokusech používáni nejčastěji. Kočky často dostávaly i 13 injekcí denně a psi, zoufalí z potřeby kontaktu, vrtěli ocasem i v době, kdy byli zabíjeni.

 

Zvířatům byly nejrůznějším způsobem podávány chemické látky ve snaze zjistit, jaká by mohla být "bezpečná dávka" pro člověka. S jakoukoli úlevou od bolesti či snad péčí a hygienou pro "subjekty" si zaměstnanci hlavu nedělali. Aktivisté doufají, že pachatele čeká trest, jaký si zaslouží.

TN.cz