Krádež v Ústí nad Labem

Německá policie zadržela 2 Litevce. Měli u sebe lup z českého klenotnictví

Německá policie
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 5. 11. 2019
Téma:

Policie v Německu zadržela dva muže z Litvy, kteří u sebe měli hodinky ukradené z klenotnictví v Ústí nad Labem. Zabavili u nich i další zboží v celkové hodnotě téměř dvou milionů korun.

Dva Litevce náhodně kontrolovala německá policie. U mladých mužů našla omamné látky, nůž a 6 hodinek v hodnotě téměř 74 tisíc eur (1,9 milionu korun). Dvojice nedokázala vysvětlit, kde hodinky vzala.

 

Policisté navíc rychle zjistili, že je jeden z mužů již v Německu hledaný kvůli krádežím. Poté kontaktovali české kolegy, od kterých zjistili, že hodinky patří českém klenotnictví. Zadržení jsou nyní ve vazbě v Německu.

 

 

Celou loupež z minulého týdne zachytily bezpečnostní kamery. Na záběrech jsou vidět čtyři pachatelé, kteří za sebou zabouchli dveře, na hlavu nasadili masky a vrhli se na stojany, ve kterých byly drahé hodinky.

 

Obsluhu a dvě zákaznice, které tam v době přepadení nakupovaly, ohrožovali plynovými pistolemi. Během šesti minut byli venku i s uloupeným zbožím. Policie pachatele sledovala na vlakové nádraží a podezřelé zadržela ve vlaku do Prahy.

 

Čtvrtý z podezřelých zůstal v Ústí a v hloučku lidí pozoroval, jak u vykradeného klenotnictví probíhá policejní vyšetřování. Podezřelého muže si všimla policistka a zadržela ho. Policie ale věděla, že nezadržela všechny údajné pachatele, protože u sebe neměli právě ukradené zboží. Mužům hrozí pět až 12 let vězení.

 

Podle policie jde o litevský gang, který se specializuje na klenotnictví a do Česka vysílá svoje lupiče. Minimálně jeden ze zadržených má podle policie prsty i v červnovém přepadení klenotnictví v Chomutově. Policii ale uniká hlavní organizátor, který si od skupin převzal ukradené hodinky a zmizel.

 

TN.cz