Tragédie v Hesensku

Německo se děsí propadu ekonomiky, ministr spáchal sebevraždu!

Darja Stomatová
Darja Stomatová
30.3. 2020 20:42
Téma:

Německo se kvůli pandemii připravuje na ekonomickou recesi. Počet nakažených v zemi za posledních 24 hodin stoupl téměř o jeden a půl tisíce lidí. Celkem země hlásí necelých 64 tisíc nakažených. Spolkovou zemi Hesensko ale zasáhla smutná zpráva. Tamní ministr financí Thomas Schäfer pravděpodobně kvůli obavám z ekonomických dopadů pandemie spáchal sebevraždu.

Thomas Schäfer. Charismatický a velmi respektovaný politik, který měl před sebou zářivou politickou budoucnost - tak o ministrovi financí německé spolkové země Hesensko mluví jeho kolegové. A mnozí Thomase Schäfera považovali za klíčového kandidáta na post hesenského premiéra ve volbách v roce 2023.

 

Policie ministra našla mrtvého v sobotu blízko železniční trati mezi Frankfurtem nad Mohanem a Mohučí. Podle prokuratury zřejmě spáchal sebevraždu. Nasvědčuje tomu i dopis na rozloučenou. Detaily ale policie nezveřejnila. Náhlá smrt ministra hluboce zasáhla Křesťanskodemokratickou unii, jejímž byl členem.

 

"Všichni jsme šokováni. Stěží můžeme uvěřit tomu, že Thomas Schäfer náhle a nečekaně zemřel. Chtěli bychom vyjádřit upřímnou soustrast jeho nejbližším a přejeme jim sílu v tomto těžkém období," nechal se slyšet hesenský premiér Volker Bouffier.

 

Ministrem financí Hesenska byl 54letý Schäfer deset let, ale kvůli pandemii prý v posledních týdnech čelil velkému tlaku. Pracoval ve dne v noci, aby pomohl firmám a zaměstnancům vypořádat se s ekonomickými dopady nákazy.

 

 

Thomas Schäfer po sobě zanechal ženu a dvě děti.

 

Země se pokouší zastavit šíření koronaviru už několik týdnů. Rychlý nárůst počtu nových případů zaznamenává Německo zhruba od poloviny března. Klíčovou otázkou zůstává dopad na hospodářství. Podle ekonomů bude recese v první polovině letošního roku nevyhnutelná a mnozí zůstanou odkázáni na pomoc státu.

pez TN.cz