Odpočívají v pokoji

Německo se naposledy rozloučilo s oběťmi ze zříceného airbusu

V Německu se dnes lidé rozloučili se 150 oběťmi tragického pádu airbusu společnosti Germanwings ve francouzských Alpách. Smutečního obřadu v Kolíně nad Rýnem se účastnily stovky lidí - mezi nimi i německá kancléřka Angela Merkelová a prezident Joachim Gauck.

Katedrála svatého Petra v Kolíně nad Rýnem rozezvučela své zvony. Upomínka toho, že se Německo naposledy loučí s muži, ženami i dětmi, kteří zahynuli mezi štíty francouzských Alp.


Oběti letecké tragédie připomínalo 150 planoucích svící, každá za jednoho cestujícího a člena posádky. Katedrálou se během zádušní mše nesly smuteční zpěvy a chrámová hudba. Mnozí pozůstalí se neubránili slzám.


Památku obětí neštěstí dnes přijeli uctít také politici. Vedle kancléřky Merkelové a prezidenta Gaucka se obřadu zúčastnil také francouzský ministr zahraničí a španělský ministr vnitra. Těm všem pak členové záchranných týmů předali jako projev soustrasti sošky andělů.


"Netušíme, co přesně se v rozhodujících vteřinách a minutách odehrávalo v pilotově hlavě. Víme ale, že také jeho nejbližší tehdy 24. března ztratili člověka, kterého milovali, a který teď v jejich životech zanechal prázdnotu," uvedl německý prezident Joachim Gauck.


Rodina kopilota Andrease Lubitze, který v osudný den poslal Airbus A320 spolu se všemi jeho pasažéry k zemi, se ale obřadu nezúčastnila.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez, TV NOVA TN.cz