Zpřísnění kontrol

Německo se uzavírá pendlerům. Mám sbaleno na tři měsíce, říká Jaromír

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:14
14.2. 2021 6:12
Téma:

Německo od neděle 14. února obnovuje kontroly na všech hraničních přechodech s Českem. Do země se dá z tuzemska přicestovat jen v šesti případech. Smůlu má i naprostá většina pendlerů. To je i případ pana Jaromíra, ten do Německa vyrazil v sobotu večer a sbalil se raději rovnou na tři měsíce.

Německo zařadilo Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí. Berlín nás považuje za oblast, ve které se šíří mutace koronaviru. Proto od neděle zavírá hranice a na všechny přechody nasadí kontroly. Situace zkomplikuje život tisícům pendlerů.


Mezi nimi je i pan Jaromír Sochůrek, který se rozhodl raději vyrazit do Německa už v sobotu večer. "Akorát přejíždím hranici. Uvidí se, na jak dlouho to bude. Mám sbaleno tak na dva až tři měsíce. Jídlo, léky, věci," vypráví ve svém videu Jaromír.

 

Země se totiž před Českem uzavírá téměř neprodyšně. Spolkové ministerstvo vnitra ale stanovilo šest případů, ve kterých je možné hranici překročit. Z českých pendlerů mají výjimku především zdravotníci, Sasko ji udělilo ještě zaměstnancům v zemědělství. "Po cestě tři kontroly. Jedna u Kynšperka, druhá na český straně hranic a třetí na německý straně hranic. Všechno bylo průjezdný," dodává pendler Jaromír.

 

Část z těch, pro které neplatí výjimka, tak musejí mít pro vstup do Německa negativní test a následně nastoupit do karantény. Redakce TN.cz připravila přehled situací, za kterých je možné do Německa vstoupit. Přečíst si ho můžete v tomto článku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz