GALERIE A VIDEO originální a ekologické!

Pár si splnil sen, postavil si bydlení ze starých vagónů!

Bydlení ve vlakových vagónech - 1
Zdroj: facebook, Marco Stepniak, Vanessa Stallbaum
Téma:

Pár se setkal ve vlaku, jejich první dovolená byla čtyřdenní jízda vlakem z Berlína do Kazachstánu, takže když mladý muž řekl své přítelkyni, že chce postavit svůj dům kolem dvou vagónů, okamžitě souhlasila.

Vanessa Stallbaumová a Marco Stepniak milují vlaky tolik, že se rozhodli začlenit dva staré poštovní vozy do návrhu svého nového domu.

 

GALERIE: Bydlení ve vlakových vagónech

1
/
5
Zdroj: facebook, Marco Stepniak, Vanessa Stallbaum
Bydlení ve vlakových vagónech - 1

 

Dva nové vagóny obvykle stojí kolem € 500000 ( 13,5 milionu kč), ale manželé měli štěstí a našli na internetu dva ojeté vozy švýcarské pošty z roku 1974 a 1975. Oba vagóny byly v pozoruhodně dobrém stavu a pár za ně zaplatil pouze € 20000 ( 540 tisíc kč). Jejich transport ze Švýcarska do Německa se páru prodražil, zaplatili za něj € 26000 (702 tisíc kč).

 

 

 

Najali architekta, který jim navrhl rekonstrukci interiéru, a poté vše zrekonstruovali s pomocí přátel a rodiny. Vytvořit z vozů obytný prostor bylo mnohem složitější, než si mysleli, ale nakonec vše zvládli a podařilo se jim do vagónů zabudovat i podlahové topení.

 

 

Pár se nakonec kvůli autentičnosti rozhodl zachovat některé části vlaku. V jednom z vagónu je nyní kuchyň a ve druhém koupelna s jídelnou. Vozy jsou spojeny novou budovou, ve které je obývací pokoj a ložnice. Pár si ke splnění svého snu musel vzít úvěr na 16 let, ale svého rozhodnutí nelitují. Tvrdí, že se jim v domě žije krásně.

has TN.cz