KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Uškrtil sousedku, když ho přistihla při krádeži. Dostal trest na spodní hranici

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 18. 6. 2020
Téma:

Muž, který loni v listopadu zavraždil v Hradci Králové starší ženu, půjde na 15 let do vězení. Podle obžaloby ho žena přistihla, když se ji snažil okrást v jejím bytě, on ji pak zardousil. Policisté ho dopadli během dvou dnů.

Několik bankovek, starý mobilní telefon, šest rohlíků a čtyři jogurty, to vše za 7832 korun. Kvůli tomu zemřela 76letá žena z Hradce Králové. Petr Bílý u své sousedky kradl, a když ho přistihla při činu, po hádce ji zardousil. "Neplatil nájem a to, že byl bez prostředků, bylo také motivem toho útoku," shrnul státní zástupce Milan Vacek.


Kriminalisté neměli nejdřív k pachateli žádné vodítko, Bílého a jeho sousedku nic nespojovalo, přesto se jim podařilo podezřelého dopadnout už druhý den po objevení těla. Podle soudu bylo chování obžalovaného po jeho zatčení na vraha velmi neobvyklé. Ke všemu se detailně přiznal, navíc podle soudních znalců všeho upřímně lituje.

 


A tak, přestože Bílému hrozilo až doživotí, dostal trest na dolní hranici trestní sazby. "Odsuzuje se k 15 rokům ve věznici se zvýšenou ostrahou," zazněl rozsudek.


"Vzhledem k tomu, že trest vynesl na samé spodní hranici, byl to trest očekávatelný," zhodnotil obhájce Tomáš Kaplan. Bílý 15letý trest přijal, vzdal se práva na odvolání a souhlasil i s tím, že pozůstalým zaplatí necelé dva miliony korun jako odškodné.
 

rod TN.cz