VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ

Nemocnice budou opět moci přijímat pacienty na plánované operace

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 20:09
6.4. 2021 19:40
Téma:

Na konci loňského roku přestaly nemocnice po nařízení vlády přijímat pacienty na plánované operace. To se nyní změnilo. Ministerstvo zdravotnictví s platností od středy povolilo za určitých podmínek méně akutní operace.

"Od 7. dubna ministerstvo zdravotnictví zmírnilo současný zákaz poskytování plánované péče v nemocnicích. Už nebude platit přísný zákaz elektivní péče ve všech nemocnicích," prohlásil v úterý ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po jednání vlády.

 

Na konci loňského prosince kvůli rostoucím počtům nakažených koronavirem přistoupilo ministerstvo zdravotnictví k omezení plánovaných operací, bez kterých by nebylo vážně ohrožené zdraví pacientů. Bylo také nutné navýšit počet lůžek v nemocnicích, aby se dostalo na covidové pacienty.

 

 

"Nemocnice budou i nadále povinny udržovat část lůžkové kapacity pro pacienty s covidem. Ve chvíli, kdy vedení nemocnice spolu s krajským koordinátorem rozhodnou, že v nemocnici lze začít poskytovat i jinou než neodkladnou péči, tak se to bude moci od 7. dubna dít." dodal Blatný.

TN.cz