bezpečnostní opatření

Nemocnice se brzy otevřou pro návštěvy, budou ale platit přísná pravidla

Brněnská nemocnice zahájila na dětském oddělení běžný provoz
Zdroj: TV Nova
Michaela Klárová
Michaela Klárová
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:

Některé nemocnice se v pondělí opět otevřou pro návštěvy. Po necelých třech měsících, kdy byly kvůli koronavirové pandemii uzavřeny, se konečně lidé dostanou za svými příbuznými, kteří v nemocnicích leží. Dodržovat ale budou muset přísná pravidla.

Třeba kromě českobudějovické nemocnice se v pondělí v Jihočeském kraji otevřou návštěvám všechny okresní nemocnice. Následovat je budou další po celé republice. A to díky příznivé epidemiologické situaci.

 

Ministerstvo zdravotnictví ale i nadále prosí všechny, aby dodržovali pravidla. Lidé by neměli chodit do nemocnice, pokud se necítí dobře. Do nemocnic nemají chodit na návštěvu, pokud mají kašel, rýmu, zvýšenou teplotu nad 37 ⁰C, bolest v krku, bolesti svalů, pociťují ztrátu chuti nebo čichu.

 

Platí, že počet návštěvníků a délka návštěvy by měly být omezeny na minimum. Třeba nemocnice v Českých Budějovicích doporučuje maximálně dvě osoby k lůžku a to na patnáct minut. Během návštěvy je nutné používat roušky. Důležité je také vydezinfikovat si při příchodu a odchodu z oddělení ruce.

 

 

Všechny nemocnice se ale v pondělí návštěvám neotevřou. Třeba Fakultní nemocnice v Brně a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně návštěvy nepovolí, přestože to původně avizovaly. Nejsou schopné totiž dodržet podmínky, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Mají problém zajistit ochranné prostředky, jako jsou například paravány u více pacientů na pokojích.

tn.cz / TV Nova