Epidemie v USA

Nemocnice se připravují na druhou vlnu. Některé odmítají pacienty už teď

Nemocnice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 2. 7. 2020
Téma:

Americké nemocnice se začaly připravovat na příval pacientů s koronavirem. Podle lékaře z texaského Houstonu se kapacita speciální jednotky pro Covid-19 naplní během následujících 14 dní.

"V posledních třech týdnech jsem viděl více přijatých a mnohem nemocnějších pacientů než v předchozích deseti týdnech. Jde o exponenciální nárůst," citoval portál CNN primáře zdravotnického centra v Houstonu Josepha Varona, který už se připravuje na další vlnu epidemie.

 

Počty ale rapidně nestoupají jen v Texasu. Hospitalizovaných pacientů s koronavirem je každý den více ve 12 státech USA. Tamní nemocnice se obávají, že nakažených s vážnými příznaky bude tolik, až zahltí zdravotní systém a personál nebude zvládat poskytovat péči.

 

Lékaři varují také před nedostatkem nemocničních lůžek a plicních ventilacích, které jsou pro kriticky nemocné jedinou nadějí na udržení při životě. Některá zařízení jsou přitom už teď na pokraji zhroucení a musí přesouvat pacienty jinam, aby se mohla nachystat na příval dalších.

 

 

Počty nakažených začaly v USA znovu stoupat poté, co vlády uvolnily přijatá opatření. To podle odborníků urychlilo šíření viru mezi lidmi, kteří se znovu začali stýkat. "Bydlím kousek od pláže, a tak vidím, že se tam dennodenně pořádá nějaká párty," uvedl lékař David De La Zerda.

 

Experti z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí očekávají, že v polovině července bude na Floridě a také v Texasu každý den téměř 2000 nově hospitalizovaných pacientů s Covidem-19. V Arizoně a Kalifornii má denní přírůstek činit 1500 pacientů ve vážném stavu.


Američan se bál kvůli koronaviru o svou babičku, za sedm dní uběhl přes 350 kilometrů:

TN.cz